You are not logged in.

1

Saturday, March 28th 2015, 6:59pm

[PMB]DooMMonarch Pagan Rehberi

Arkadaşlar öncelikle herkese DooMMonarch olarak Hoşgeldiniz diyorum,umarım herkes için faydalı bir rehber olur,fikirlerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.Kusay Birliğinde Define Avcısı olarak bulunmaktayım.Şuana kadar farklı farklı sınıflarla oynadım fakat pagan ayrı bir tutku oldu bende ve en son yine pagana döndüm . şuan PVP/PVE-ŞİFA melez talentlerini elimden geldiğince aktaracağım.

BİRİNCİ KISIM:İLK OLARAK NEDEN PAGAN?

Arkadaşlar eğri oturalım doğru konuşalım.Ne oyunun en iyi dps i ne de en iyi şifacısıyız.Fakat bunun ikisini bir arada yapan en iyi sınıfız :) :thumbsup:
Ayrıca bu demek değil ki şifası ve dps i düşük.
Tam aksine kesinlikle yüksek sadece en yükseği değil :) :)
İşin aslı da beni pagana bu kadar çeken şeylerin başında da bu özelliği geliyor. Mesela adada tek başına şifacılık yapamaz yada en azından ben tek başıma yapamıyorum fakat şifacı yattığı anda birazdan vereceğim talentle anında şifaya dönerek boss u tamamlayana kadar bu misyonu üstlenebilirsiniz.Yani pagan da ne şifacının sadece şifacılık yapma sıkıcılığını yaşarsınız ne de sadece dps e yönelip takıma ekstra bir destek sunmadan devam edersiniz.

PEKİ NEDEN PAGAN DIŞINDA BİR SINIF?

Paladinden pagana geçtikten sonra zırh konusunda ciddi sıkıntılar yaşadım.Tamam zırh giyen bir sınıf değiliz fakat
deri giyen sınıf gibide durmuyoruz çok fazla damage yiyoruz,taşına statına bakmadan.
Önceden balzam bastığımızda tabi yeni adıyla şifalı iksir petimizin de enerjisi yükselirdi artık böyle
olmuyor ve petimizin enerjisi çok hızlı şekilde bitiyor.Pet gittikten sonrada amiyane
tabirle ortada sap gibi kalıyoruz ve pet gelene kadar ecel terleri döküyoruz.Tabi talentimizde buna
yönelik bir kaç önlemimiz olacak.
Diğer bir sıkıntıya gelirsek alan dps çok zayıf kalıyor.Birkaç skill var buna dair fakat kullanışlı
olduğunu söylemek gerçekten zor.

İKİNCİ KISIM:TALENTLER

Arkadaşlar ilk olarak talentleri paylaşıp üstüne yorumlarımı aktarmak istiyorum.

PVE/HEAL MELEZ TALENT

• Arkadaşlar bu talent özellikle adalarda,raidlerde iş görmektedir.Yukarıda bahsettiğim bir anda şifaya geçme olayı yapılabilir.Antreman, dolanan kök,yenileme,doğal denge,büyücü hekim sırrı ve şifalı iksir ile dps den hiç bir kayıp olmaksızın takıma destek olursunuz.Şifayı açtığınız anda ise dps iniz %50 düşer fakat şifa gücünüz artar ve iyileştirme patlaması aktif hale gelir.
  • Ayrıca petin enerjisini korumak adına gelişimden her 5 saniyede 3 enerji yenileyen gelişimle peti daha uzun süre yanımızda tutmaktayız.Ek olarak doğayla birlik ile petimizi normalden daha kısa sürede yanımıza getirebiliriz,bu skill deaktif durumdayken hızlı gelmesi içinde gelişimden destekledik.
  • Alan dps zayıf da olsa gelişimden desteklendiğinde hatırı sayılır bir dps yapmaktadır.Bu yüzden de kıtır kıtır ye ve zincirli şimşek önemli hale gelmektedir.

PVP TALENT

• Arkadaşlar bu talentte şifamız kısıtlı çünkü bol stun ile rakibi mümkün olduğunca bizi dps yatırmayıp uzak tutacağız.Zira biliyorsunuz ki şifa açtığımız an dps%50 düşüyor.Ama ille dişimiz rakibe geçmiyorsa ilk talente geçip şifa açıp o bize tek atmadığı sürece kesmesinin önüne geçebiliriz.Burada şifa açıp kapatmaktan kastım Doğaya Çağrı olan 8 birikimlik etkidir.
  • Yinede burada şifayı atlamış değiliz,gelişim destekli yenileme,doğal denge,şifalı iksir gibi skillerimiz ile kendimizi toplamamız ve aynı anda dps artı stun skilleriyle pvp yi devam ettirmemiz gerekiyor bu da haliyle pratiklik gerektiriyor.

This post has been edited 1 times, last edit by "DooMMonarch" (Mar 28th 2015, 7:15pm)

2

Saturday, March 28th 2015, 7:01pm

ÜÇÜNCÜ KISIM:İKSİRLER

Doğayla olan haşir neşirliğimizden dolayı arkadaşlar pagan bir çok iksire sahip.Bunları kullanırsınız
kullanmazsınız tercihtir ama tavsiye ederim fazlasıyla :)
1-)Şifalı İksir

1-)Bunun İçin önce skill imiz açık olacak,ardından doğa krallığına ışınlanıp,kazandan kan toplayacağız ve oradan npc ile takas edeceğiz.

2-)Canlandırıcı İksir

Arkadaşlar bir diğer iksirimiz canlandırıcı iksir.Bunun için kurbağa kesip elde ettiğimiz ürünleri takas ediyoruz npc den.Bu iksir bize irade basmış gibi etki verip belli bir süre hızımızı artırıyor.

3-)Uyku İksiri

Uyku iksirini açmadığım için talentten gösteriyorum arkadaşlar bildiğimiz cc oluyor :) kötü tarafı her bir
darbede süresi 5 sn kısalıyor :) o yüzden mümkün olduğunca uzatmak için kargaşa sanatıyla beraber kullanılmalı.Bunun
için karga kesip elde ettiğimiz karga gözünü npc den takas etmeliyiz.

4-)Ölümcül İksir

PVP talentte kullandığımız bu skill hayati önemde.Rakibin şifasını %50 düşürüyor.Açık yara varken atmak daha etkili.

3

Saturday, March 28th 2015, 7:26pm

Eline sağlık güzel bir rehber olmuş.

4

Monday, March 30th 2015, 1:21am

Eline sağlık güzel açıklayıcı bir rehber hakkettiğini alırsın umarım kardeşim :)
[

5

Thursday, April 2nd 2015, 9:01pm

Occupation: M.Yardımcısı

• Send private message

eline koluna saglık kardeşim herkeze faydalı olur inş...
(PMB) Rehber yarışmasında Büyücü kategorisinde 3.lük=#mce_temp_url#

6

Wednesday, April 8th 2015, 7:24pm

MoLLa

Beginner

• Send private message

Hayırlı olsun elinize sağlık
KABiLE

BİZİ BİLEN BİLİR BİLMEYEN KENDİSİ GİBİ BİLİR