You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Allods Online Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

21

Friday, August 21st 2015, 4:27pm

Oyunun durumu nasıl? Tekrar başlamaya değer mi?

Daha önceden bu oyunu uzun bir süre oynamıştım.Ama para yüklemek gibi bir fırsatım olmuyordu.Haliyle güçsüz kaldım ve oyunu bıraktım.Ama denediğim onca oyuna rağmen Allods Online'ın tadını hiçbiri veremiyor.Sorum şu olacak,oyunun durumu nasıl? Yardımlaşma/Dayanışma ortamı var mı? Türk oyuncu sayısı yeterli mi? Para yüklemeden oyunun zevkini çıkarabilmek mümkün mü?

22

Friday, August 21st 2015, 4:37pm

KenanReiz

Intermediate

• "KenanReiz" has been banned

Occupation: Forumda Yazar

• Send private message

Oyunun durumu gayet iyi oyun güncel. Tabiki yardımlaşma ve dayanışma ortamı var. Türk birliklerinde sana yardımcı olurlar.Türk oyuncu sayısında da bir sıkıntı yok bir çok Türk birliği var oyunda yalnızlık çekmiyorsun. F2P sunucusunda para yüklemeden oyunun zevkini pek çıkaramazsın. Ama P2P sunucusunda nadir nesne dükkanı , taşlar , tomarlar vb. parayla satın alınan her şey kaldırılmış durumda yani herkes eşit sunucuda kimse oyuna para yükleyemiyor. Ama aylık çok cüzi bir miktar para ödemek zorundasın. 1 Aylık 30 2 Aylık 45 3 Aylıkta 65 lira. F2P de bir 6 taş basıcağına 6 aylık bu sunucuda oynayabilirsin :)

23

Monday, August 24th 2015, 4:38pm

Peki bu oyun ileriki yıllarda istikrarını korur mu yoksa bir yerden sonra durulur mu? Çünkü sınavlarım var ve 2 sene gibi bir süre için çok aktif olamayacağım.2 sene sonrası aylık ücretli servera katılmayı düşünüyorum ama o zamana kadar insan kalır mı diye merak ediyorum.

24

Monday, August 24th 2015, 4:49pm

Hinsa

Intermediate

Occupation: Yazar

• Send private message

Peki bu oyun ileriki yıllarda istikrarını korur mu yoksa bir yerden sonra durulur mu? Çünkü sınavlarım var ve 2 sene gibi bir süre için çok aktif olamayacağım.2 sene sonrası aylık ücretli servera katılmayı düşünüyorum ama o zamana kadar insan kalır mı diye merak ediyorum.
Müneccim olmadığımızda göre sadece birkaç varyasyonda bulunabiliriz .

Allods 2 sene sonraya kadar tahminimce 2 yada 3 büyük güncelleme alır . Bu güncellemelerden ilki çok başarılı olacak gibi görünüyor fakat diğerleri hakkında bilgilimiz yok . Eğer diğerleri de başarılı olursa evet 2 sene sonra gayet istikrarlı oyun deneyimi sunmaya devam edecektir .
Ayrıca önümüzdeki birkaç sene içerisinde bir dünya savaşı çıkmazsa, sizi Smuggler Paradise sunucusuna bekliyor oluruz ^^
O güzel konular, o Bilge Cun esintili atlarına binip; mazinin utangaç çizgisinde kayboldular ...

25

Wednesday, August 26th 2015, 12:49am

Gece gece guldurdun beni dostum. 2 yıl sonra ne olacağını elbette kimse bilemez ama şöyle bi düşünürsek 2 öncesinden pay bicerek emin ol büyük değişiklikler olacak ve bu değişiklikler oyuncuların lehine olacak gibi görünüyor. Tabi ki allods ekibi payına duşenden tatmin olduğu sürece
[

26

Thursday, August 27th 2015, 9:05am

Geri Başlamalımıyım

ittifakta 2.5 sene boyunca oynamış birisiyim son nickim haylaztekelciydi mühendis çar tecrübeliyim yani bağzı olaylardan sonra başlamamak üzere bırakmıştım oyunu çarı dahi sildim yeniden başlamayı düşünüyorum bıraktıgım zamanlarda bi birlik boy göstermişti impde adını unuttum bi abi vardı rapçi :d o birlikten birileri tekrar başlayan bi oyuncuyu aralarına alırmı?

27

Thursday, August 27th 2015, 9:43am

Occupation: Bilgisayar teknikeri

• Send private message

Oyun gayet güzel 30. seviyeye kadar gayet basit gelebilirsin postadan ve cantadan yaklaşık en az 15 bilgi cildi gelmektedir.
Oynanma durumu farkı şöyle değişti 2 adet sunucu geldi F2p P2p F2p de ücrestsiz olarak oynayabilirsin ama P2p de aylık ücret talep etmektedir bo ücret karşılığında nadir nesne tomarlar ve benzeri şeyler tamamen ortadan kalkıp herkez eşit olmaktadır sana tavsiyem oyuna tekrar dönüceksen P2p ye üye olup oynamandır çünkü orda Sihirli taş meseleside yok :) F2p de sihirli taş basıcam diye para yatırcağına ^aylık toplam 65 Tl verince ^ay sihirli taş sorunu ortadan kalkıyor :) tabiki ^ay sonra üyeliğini tektrar almak için gene ücret talep etmektedirler :)

28

Friday, August 28th 2015, 2:06pm

arkadaşın bilgilendirmesine düzeltme yapmak istiyorum aylık 65TL değil aylık 10Euro buda 30tl gibi bir tutar yapar tabi 2 aylık ya da 3 aylık alırsan %20-%30 gibi indirimleride oluuyor.Aylık basacağın taşları hesaplarsan P2P serveri gayet makul görünüyor bende oyuna 2013'te ara vermiştim. 1 hafta oldu oyuna başlayalı Anka birliğindeyim ittifakta ve yardımlaşmaları gayet iyi taş derdim tomar derdim tütsü derdim binek derdim mahfaza derdim olmasın diyorsan gayet makul bir ücret.

29

Friday, August 28th 2015, 3:32pm

• Send private message

pardon orda ^ 3 olarak görün yazım hatası yapmışım da ama ben 3 aylığı 65 tl olarak biliyordum :wacko:

30

Friday, August 28th 2015, 3:34pm

• Send private message

arkadaşın bilgilendirmesine düzeltme yapmak istiyorum aylık 65TL değil aylık 10Euro buda 30tl gibi bir tutar yapar tabi 2 aylık ya da 3 aylık alırsan %20-%30 gibi indirimleride oluuyor.Aylık basacağın taşları hesaplarsan P2P serveri gayet makul görünüyor bende oyuna 2013'te ara vermiştim. 1 hafta oldu oyuna başlayalı Anka birliğindeyim ittifakta ve yardımlaşmaları gayet iyi taş derdim tomar derdim tütsü derdim binek derdim mahfaza derdim olmasın diyorsan gayet makul bir ücret.
ama bide şu var nereye kadarücretli sunucu oynıcaksın yani oraya verdiğim parayı F2p de taş basmak için kullanırım yani mesela P2p de 3 yıl üyeli oynadın oraya vericeğin parayla taş basıp nadir nesneden istediğini alırsın bence gayet garip bir yöntem aklım karıştı yaa :wacko: :wacko:

31

Saturday, August 29th 2015, 12:29pm

yine düzeltme yapmak isterim 2013'te oynadığımda 777 666 taşları yapabilmek için bir miktar ödedim ve buna rağmen 131313 131313 taşlı adamlardan tek yemekten kurtulamadım. Yani demem şuki, bu verdiğim paraya 2-3 yıl P2P serverde oynardım. 13 seviye taşlar için vereceğin ücrete ise senin torunun torunu bile P2P serverda bu oyunu oynar birde buradan düşün :) Sonuç olarak P2P server herkesin eşit olduğu adil bir server kimse inkar etmesin F2P servera göre daha makul bir oyun. Ama yok ben zenginim, milyarlarca lira verir taşımı basarım. Ayrıca tomar için ayrı, tütsü için ayrı, binek ve yemi için ayrı, mahfaza için ayrı para veririm bende para çok dersen o ayrı. :) Bu arada evet 3 aylık 65 tl gibi bir rakama geliyordu tabi şuan ki euro kuru biraz etkiledi.

This post has been edited 6 times, last edit by "Wanzeru" (Aug 29th 2015, 1:31pm)

32

Monday, August 31st 2015, 11:42am

ittifakta 2.5 sene boyunca oynamış birisiyim son nickim haylaztekelciydi mühendis çar tecrübeliyim yani bağzı olaylardan sonra başlamamak üzere bırakmıştım oyunu çarı dahi sildim yeniden başlamayı düşünüyorum bıraktıgım zamanlarda bi birlik boy göstermişti impde adını unuttum bi abi vardı rapçi :d o birlikten birileri tekrar başlayan bi oyuncuyu aralarına alırmı?

:) aradığın rapçi abi AbsoLutVodKa

alımla ilgili 65 olduktan iletişime geçibilirsin ,bizim için kişinin kendi karakteri daha önemli ,gelişmek için azmi gayreti varsa yardımlaşmaya katılıp birlik için birşeyler yapmaya çabalıyorsa biz elimizden gelen yardımı yaparız

oyunun son durumuyla ilgili ; son hali çok güzel bir durumda ,tamamen yeni başlayan yada ara vermiş olanların kolay yetişmesine olanak sağlıyor, eskiden patch sonuna kadar yetişmen mümkün deyilken şimdi diğer haritada yetişme imkanın var, haritaların ortak ilerlemesi ,alt sektörlerin anahtar istememesi,ücretsiz akıncıyla tek bile yapılabilmesi, cargal istediğin an çekmesi gibi, her patchde daha güzel bir duruma geldi,yeni gelecek olandanda güzel haberler var

ücretli ücretsiz server konusu ; çok konuşulan sorulan bir konu,şöyle bir gerçek var birşeyleri elde etmek için için birşeyler vermek zorundasınız, ya zaman emek vereceksiniz yada para vereceksiniz, abonelikli ücretli serverda taş mahfaza farkı yoktur oyuncular eşittir nadir nesne yoktur, ne kadar çok zaman emek verirsen item olarak diğer oyunculardan fazla gelişirsin

ücretsiz server, yine aynı şekilde ya zaman emek vereceksin yada ben o kadar zaman veremiyorum ,diğer keyif aldığım şeylere zaman kalsın diyorsan nadirde satılan ürünlerin çoğu bu zamanı ve emeği azaltan şeyler onlardan satın alıp kullanacaksın,

ben bu oyunda farmdan kazandığıyla itemini kasan ihtiyacı olan mahfazasına giren taşınıda ortalamanın üstüne çıkartabilmiş olanıda gördüm, ihtiyacı olmadığı halde kendi bineğiyle eşdeğer bir binek mahfazasına tüm parasını yatırıp sonrada item basamıyorum goldum yok diyenide gördüm, pelerin verilmiş pelerini alacak goldu yok biliyorum 3 gün önce mahfaza açtı, bu söylediğimi kimse üzerine almasın genel konuşuyorum, arenadan çıkma ,kazandığın goldu kostüme yatır ihtiyacın olmayan her mahfazaya gir ,item basma sonra 13 taşlı bana tek atıyor de, zamanını goldunu gelişmene ayır o adamdan en fazla 3 itemin eksik olur tamam yine keser seni ama ezilip tek yemezsin, farm alanı konusu ayrı bir konu çok eskileri bilmiyorum şu anda başarı işareti goblin falan item basma masrafını çok rahat karşılıyor

bak bir örnek daha vereyim ışık zerresi hem dps hemde şifayı etkiler bunu 1aylık 200 kriye nadirdende alabilirsin, idrihte günlük tekrar görevle 50 tane de alabilirsin nadirde satılanın eşdeğerindeki ışık zerresini artı otorite alırsın birlik için, bir bak kaç kişide var onu geçtim tütsüyüde veriyor sadece 5 yere gidip günlük tütsünü alıp basacaksın bu kadar,reenlerlede yapabiliyorsun çantanda yedek durur,yok ücretsiz verilen tütsü bile basmıyor adam

tekrar söylüyorum kimse üzerine almasın gördüğüm şeyleri genel olarak yazdım, çok soruluyordu döneyimmi başlayımmı,hangi server,dediğim gibi oyun her patchde daha güzel oldu olmaya devam ediyor, hangi server herkes kendi kararını kendi verir, abonelik olanda Anka biliyorum arkadaşlar hepsi çok yardımcı oluyorlar,ücretsizde türk birliği bildiğim kadarıyla biz varız sadece ,hangi serverda olsa dediğim gibi iş sizin zaman emeğinize bakıyor, bazıları büyük birliğe girmeyle çarım kendikendine gelişecek sanıyor, afkyken çar gelişmez zorlamayla gelişmez davet beklemeyle olmaz, kendin gelişmek istek azmin varsa birlikte elinden tutar gelişir sende başkalarına yardım edersin

sevgi-saygı

33

Thursday, September 3rd 2015, 2:42pm

Geri Dönicem ama birkaç sorum var

ben eski bi oyuncuyum itt tarafında venomlordss-swathi-haylaz tekelci nickelriyle oynadım en son hesabmı silmiştim şimdi geri dönmeyi planlıyorum
ama bildiğiniz üzere artık 7-8 taşda işe yaramıyor en kötü 9 çünki millet zaten 11 taş oyuzden ücretli sunucuya geçicem ama tam bilgi sahibi değilim
ücretli sunucuda taş yok diyorlardı bunun yanında sadece iteme göremi item kasan emek harcayanmı kral oluyor?
birde önceden dediğim gibi 2 sene itt oynadım imanım kavruldu ücretli sunucuda impde türk sayısı nasıl?
cevap verenlere şimdiden teşekkürler :rolleyes:

34

Thursday, September 3rd 2015, 2:48pm

Discotech

Moderator

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

ben eski bi oyuncuyum itt tarafında venomlordss-swathi-haylaz tekelci nickelriyle oynadım en son hesabmı silmiştim şimdi geri dönmeyi planlıyorum
ama bildiğiniz üzere artık 7-8 taşda işe yaramıyor en kötü 9 çünki millet zaten 11 taş oyuzden ücretli sunucuya geçicem ama tam bilgi sahibi değilim
ücretli sunucuda taş yok diyorlardı bunun yanında sadece iteme göremi item kasan emek harcayanmı kral oluyor?
birde önceden dediğim gibi 2 sene itt oynadım imanım kavruldu ücretli sunucuda impde türk sayısı nasıl?
cevap verenlere şimdiden teşekkürler
Konu açmadan önce arama motorunu kullanın.
Konu ilgili bölüme taşındı.

35

Thursday, November 5th 2015, 10:00am

4 Baş Belası.

Merhaba arkadaşlar ,

Biz 4 arkadaş allods'a başladık ben daha önce 8 ay kadar oynadım erXan nicki ile hala tanıyanlar hatırlayanlar vardır.

Şimdi sorum şu f2p de başladık diğer arkadaşlarında oyunu tanıyabilmesi için.

p2p Sw kalabalık nedir. türk oyuncu sayısı nedir bilgisi olan var mı?

36

Thursday, November 5th 2015, 10:04am

Discotech

Moderator

Occupation: Teknik Destek

• Send private message

Merhaba arkadaşlar ,

Biz 4 arkadaş allods'a başladık ben daha önce 8 ay kadar oynadım erXan nicki ile hala tanıyanlar hatırlayanlar vardır.

Şimdi sorum şu f2p de başladık diğer arkadaşlarında oyunu tanıyabilmesi için.

p2p Sw kalabalık nedir. türk oyuncu sayısı nedir bilgisi olan var mı?

Konu açmadan önce arama motorunu kullanın.

37

Thursday, November 5th 2015, 11:18am

Occupation: Student

• Send private message

çok fazla para vermeden oynamak istiyorsan aboneli sunucuyu önerririm dostum.
Name & Server : Nightwish - Smugglers Paradise

Side : League / İttifak

Level & Job : 65 - Wizard

Guild : Avarice

Rank : Senior Officer / Memur

38

Thursday, November 5th 2015, 9:15pm

çok fazla para vermeden oynamak istiyorsan aboneli sunucuyu önerririm dostum.
İyide paralı sw de adam yok.